تیپ شناسی شخصیتی اینیاگرام 

ممکن است خوانندگان این اثر بپرسند که من با موضوع انیاگرام از کجا آشنا شده­ ام؛ بخصوص که می­بینند تحصیلات و شغل من در این رابطه نبوده است. جعفر واعظی، دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی و فارسی، و کارآفرین کوچک در عرصه­ ی کسب و کار است. در یکی از روزهای سال ۱۳۸۹ به مناسبت مدیریت کسب و کار در الدورا (ELDORA) در زمینه ی لوازم یدکی خودرو، افتخار حضور در کلاس­های دوره ی جامع مدیریت بازاریابی در مؤسسه­ ی آموزشی کشتیرانی را داشتم که مؤسسه­ ی TMBA به مدیریت جناب آقای پرویز درگی برگزار کردند. اولین آشنایی من با بحث اینیاگرام در کلاس درس دکتر رضا اکبری اصل در همین دوره بود. در ادامه، اولین منبعی که به دست من رسید، مقاله­ ای بود به زبان انگلیسی به نام (AN INTRODUCTION TO THE ENNEAGRAM) از مارک مک گوینز (MARK MCGUINESS) که از استاد اکبری دریافت کردم و این مقاله دروازه­ ی ورود من به بحث اینیاگرام در زبان انگلیسی شد. از طریق همین مقاله با سایت www.WISHFULTHINKING.COM آشنا شدم و پس از آن با سایت www.ENNEAGRAMINSTITUTE.COM ادامه دادم و با ایمیل ­های روزانه برای ۹ تیپ شخصیتی بیشتر در این موضوع مشغول شدم. یاد و خاطره­ ی اولین استاد من در بحث اناگرام زنده است و همیشه زنده خواهد ماند. قدم بعدی تهیه­ ی کتاب­ های استادان این رشته، دان ریچارد ریزو (DON RICHARD RISO) و راس هادسون (RUSS HUDSON) و دیگر استادان این رشته بود که به کمک دوست گرامی جناب آقای مصطفی بهشتی از طریق دبی میسر گردید. دست مریزاد!
همین جا یاد نیک آقایان مصطفی بهشتی و مرتضی بهشتی واجب است که آشنایی با حضرات ایشان از خوش شانسی­ های من و مجموعه­ ی الدورا در کسب و کار بود و هنوز پس از سال­ها از همکاری­ های ایشان در ارتقای کسب و کار، بهره­مند هستیم و اخلاق و کمال را در کسب و کار شاگردی می­کنیم.
از بس بحث انیاگرام (شخصیت شناسی جالب بود که تصمیم گرفتم ترجمه­ ی این کتاب­ ها را شروع کنم، اما به چند دلیل منصرف شدم:

١- اولین دلیل، بضاعت و دانش اندک من در روانشناسی است و این موضوع کاملاً مرتبط با این رشته است.

٢- دومین دلیل، در جستجوهای بعدی کتاب خصوصیات شخصیت خود را کشف کنید را خواندم که ترجمه­ای است شیوا از کتاب DISCOVERING YOUR PERSONALITY TYPES , BY DON RICHARD RISO AND RUSS HUDSON که مهندس ایرج صابری و مهندس فرهاد شیخ الاسلامی، زیر نظر و ویراستاری دکتر سید مجتبی جزایری، ترجمه کردند و انتشارات پیک بهار چاپ و منتشر کرد. در صفحه­ی ۴۴ این کتاب مترجمین آورده­اند که کتاب «انواع شخصیت» (PERSONALITY TYPES) در دست ترجمه است و کتاب «شناخت اینیاگرام» (THE WISDOM OF THE ENNEAGRAM) متعاقباً ترجمه می­گردد. توفيق استادان گرامی را در ترجمه ­ی کتب مذکور آرزو دارم. هر چند که این مطلب مربوط به سال ۱۳۸۳ است و تا آنجایی که من جستجو کردم هنوز ترجمه های مذکور منتشر نشده است.

اناگرام شخصیت شناسی حرفه ای ی ,کسب ,کتاب ,ترجمه ,کار ,اولین ,کسب و ,و کار ,است و ,من در ,بحث اینیاگراممنبع

تغییر و تحول در اینیاگرام

رابطه تیپ های شخصیتی اینیاگرام با یکدیگر

تیپ های شخصیتی اینیاگرام و انواع آن

تشخیص تیپ شخصیتی اینیاگرام

آشنایی با اینیاگرام و تیپ های آن

تغییر و تحول اینیاگرام

تیپ شناسی شخصیتی اینیاگرام

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

خرید اینترنتی لاستیک کومهو دانلود برای شما بک لینک حرفه ای تجهیزات نظافتی طراحی لوگو فروش تردمیل ارزان اجناس فوق العاده خرید اینترنتی jeffersongijivz0 website سایت آسا تهویه